Výhled na 32. týden 3.8.2020 -7.8.2020

Investoři budou v následujícím týdnu podle nás sledovat především vývoj nekončící pandemie Covid-19 a některé makroekonomické ukazatele. Naopak výsledková sezóna, z níž v USA již odreportovaly své výsledky nejvýznamnější firmy, bude už jen doznívat. Pokračující růst počtu nakažených vedl v uplynulém týdnu k doporučení některých vlád svým občanům necestovat do vybraných zemí (např. Velká Británie a Německo vůči Španělsku). To přispělo ke stresu na některých částech akciového trhu. Očekáváme tak, že budou trhy dále citlivě reagovat na vývoj nákazy v USA a v Evropě. Čtvrteční HDP potvrdilo obavy z rekordního propadu ekonomik, a investoři proto budou sledovat především indexy nákupních manažerů (ISM) a trh práce v USA. Změna zaměstnanosti v USA v pátek by měla potvrdit, že oživování ekonomiky se zpomaluje, a to podle nás může trhy nadále zatěžovat. Máme proto na příští týden spíše opatrný výhled s potenciálem korekce na akciových indexech. Výsledky za 2. kvartál budou reportovat již povětšinou evropské společnosti, např. UniCredit, HSBC, BMW či Siemens.

Na domácím trhu v pondělí oznámí výsledky za 2. kvartál Komerční banka. Očekáváme, že čistý zisk meziročně propadne o 46 % na 2,2 mld. Kč. Nejvíce na výsledky dopadne propad příjmů z provizí a poplatků vzhledem k zastavení ekonomické aktivity během karantény. KB navíc v 1Q ještě nevytvářela opravné položky na úvěry, a jejich tvorba tak bude o to větší nyní. Sledovat se bude také celoroční výhled managementu. V pátek také zveřejní výsledky O2 CR. Zde očekáváme podstatněji stabilnější hospodaření, kde by pokles příjmů z roamingu a prodeje hardwaru měl být částečně kompenzován vyššími výnosy z fixních linek v ČR. Ve čtvrtek bude zasedat ČNB, kde však neočekáváme žádné výrazné změny politiky. Základní úroková sazba podle nás zůstane na 0,25 %.

Z makroekonomického pohledu týden začne čínským indexem nák. manažerů Caixin v průmyslu za červenec (oček. 51,1 po 51,2 b. v červnu) a obdobně americkým ISM v průmyslu (oček. 53,6 vs. 52,6 b. v červnu). Ve středu pak USA naváží indexem ISM ve službách (oček. 55 po 57,1 b.). Poté se přesune pozornost do Evropy, a to na průmyslové objednávky v Německu za červen (oček. +9,7 % po +10,4 % m/m) ve čtvrtek a průmyslovou výrobu v pátek (oček. +8,2 % po 7,8 % m/m). Číslem týdne bude páteční změna zaměstnanosti v USA za červenec, kde se čeká přírůstek o 1,5 mil. pracovních míst, což však bude prudké zpomalení z předchozích 4,8 mil.

Další články na webu

Czech Invest Solution, s.r.o.

Klánovická 485/43, 198 00 Praha 9 I info@cisiz.cz I +420 776 001 330 I IČ 24658758

*jsme registrovaní u ÚOOÚ dle zákona § 16 zákona č. 101/2000 Sb.

Czech Invest Solution 2020 I Vytvořila Nikola Dóžová